Sivusto ei tue käyttämääsi selainta. Suosittelemme selaimen päivittämistä uudempaan versioon.

  

Tervetuloa
REKKAPROTESTI.FI

  • Näillä sivuilla voitte tutustua toimintaamme, tuleviin ja meidän jo järjestämiin tapahtumiin. 

Olemme myös

Facebookissa 

Jaa sosiaalisessa mediassa

 

6.6.2015 KLO 13
YHTEISPOHJOISMAINEN PROTESTIAJO - SAMNORDISKT PROTESTTÅG! 

 

Kutsumme Teidät 6.6.2015 klo 13 järjestettäviin "YHTEISPOHJOISMAINEN PROTESTIAJO –
SAMNORDISKT PROTESTTÅG" -tapahtumiin.

 

Tapahtumamme on suora tukitoimi Här stannar Sverige –ryhmän #Här stannar Norden –tapahtumalle, johon osallistuvat Ruotsin ja Suomen lisäksi myös Norja ja Tanska.

 

Suomesta REKKAPROTESTI.FI -ryhmän järjestämänä mukana 6.6.2015 ovat Helsinki, Turku, Forssa, Pori, Lohja, Jyväskylä, Oulu ja Vaasa.

Paikkakuntakohtaisesti lisätietoa antavat:

Turku, Miika Lindstedt p. 0400 603 747 tai turku@rekkaprotesti.fi 

Jyväskylä, Janne Heikkilä p. 040 7050 711 tai janne@rekkaprotesti.fi 

Oulu, Janne Halunen p. 045 259 3303 oulu@rekkaprotesti.fi 

Lohja, Niko Tarkkonen p. 045 895 2220 tai lohja@rekkaprotesti.fi 

Forssa, Jarno Heinonen p. 045 894 7858 tai forssa@rekkaprotesti.fi 

Vaasa, Gun Nyby p. 050 550 2652 tai vaasa@rekkaprotesti.fi 

Pori, Mirva Selander p. 044 252 2223 tai pori@rekkaprotesti.fi 

Helsinki, Kimmo Ahola p. 045 195 7688 tai helsinki@rekkaprotesti.fi 

 

 

Ohjeelliset reitit ja aikataulut paikkakunnittain

TURKU 

Letka starttaa Merimieskirkon vierestä (Vitkalankatu) Honkasen Kuljetusliikkeen pihasta 6.6 klo 13, josta Pansiontien kautta Juhana Herttuan Puistokadulle, Linnankatu, Puistokatu, It. Rantakatu, Hämeentie, Helsingintie, Ratapihankatu, jossa 15 min. stoppi ja Pansiontien kautta takaisin Vitkalankadulle.  

HELSINKI 

Letka starttaa klo 13 Vuosaaren satamasta- Itäväylä - Sörnäisten rantatie - Pohjoisesplanadi - Mannerheimintie - Sturenkatu - Hämeentie/Kustaa Vaasantie - Lahden moottoritie (valtatie 4) ja paluu Vuosaari. 

LOHJA 

Letka starttaa klo 13 St1 Hankoniementieltä, Lappersintie, Inkoontie, Tynninharjuntie, Virkkalantie, Maksjoentie, Ojamonharjuntie, Laurinkatu, Kauppakatu, jossa 15 minuutin stoppi, Suurlohjankatu, Gruotilankatu, Takasenkatu, Levysepäntie. 

OULU 

Letka starttaa Tupoksen ABC:ltä klo 13. Tapahtumassa ajetaan raskaalla kalustolla letkassa Oulussa, keskustan kautta takasin Tupoksen ABC:lle.  

VAASA 

Letka starttaa klo 13 Sepänkyläntie 1 - Öjberget hiihtokeskus 

FORSSA

 Letka starttaa Autokeitaalta klo 13 ja jatkaa Tampereentietä 5Ympyrään, siitä
Puistokatu, Yhtiönkatu, Vapaudenkatu, Hämeentie ja pysähtyy Kartanokeskuksen P- 

JYVÄSKYLÄ  

Letka starttaa Paviljongin hiekkakentältä -> Satamakatu, Rantaväylä, Keuruuntie, Vesangantie, Voionmaankatu, Yliopistonkatu, Kalevankatu, Hannikaisenkatu, Vapaudenkatu, Hannikaisenkatu, Rantaväylä, Satamakatu ja takaisin Paviljongin hiekkakentälle.

PORI 

Letka starttaa klo 13 Alaruukintien Nesteen pihasta - E8 - suoraan Rauhanpuistoon - Karjarannantie - Valtakatu - Valajankatu - Vanhasahankatu - Ruosniementie - Isojornrannantie - Koillisväylä - Ulvilantie - 11 - 2 ja takaisin Alaruukintien Nesteelle.

 

REITTIMUUTOKSET OVAT MAHDOLLISIA JA NIISTÄ TIEDOTETAAN TARVITTAESSA!